Hewlett Packard Enterprise - workshop

21.06.2022

V pondělí 20. června, jsem měl tu příležitost přednášet v pražské pobočce nadnárodní firmy HPE. 

Vzhledem k tomu, že zaměstnanci této firmy pracují za počítačem i několik hodin denně, bavili jsme se společně o PŘÍSTUPU K POHYBU V SEDAVÉM ZAMĚSTNÁNÍ. 

Veškeré poznatky a znalosti, které jsem za poslední roky nasbíral, jsem využil při přípravě tohoto workshopu, abych lidem kteří většinu dne sedí, ukázal jak minimalizovat rizika tohoto zaměstnání. 

Workshop byl rozdělen do 3 částí. 

V té první jsem představil jak funguje lidské tělo, jak reaguje na vnější podněty a jaké dopady může mít nadměrné sezení. 

V druhé části, jsem se zaměřil na výběr vhodného sportu při sedavém zaměstnání, proč by neměl chybět silový trénink a hlavně co by měl takový trénink obsahovat. Ukázali jsme si také několik variant sedu za počítačem a správný sed na židli jako takový. 

V poslední části jsme si společně vyzkoušeli několik cviků, které mohou pomoci při bolestech zad a také dostal každý účastník desatero přístupu k pohybu v sedavém zaměstnání, kde byly uvedeny (podle mne) ty nejdůležitější body na co se zaměřit, když člověk hodně sedí a co je vhodné zařadit do běžného života. 

Dále jsem ukázal jak si může každý uvolnit a zároveň aktivovat své chodidlo přímo v kanceláři pod stolem a nechyběla ani aktivní mobilita zápěstí. 

Dle reakcí účastníků hodnotím workshop kladně a těším se na další spolupráci s HPE. 

Pokud byste i vy měli zájem o workshop ve vaší firmě pro zaměstnance, neváhejte se na mě obrátit a určitě se domluvíme. 

Na závěr bych rád poděkoval Petrovi, bez kterého by se tento workshop neuskutečnil.