DĚLÁTE VĚCI CO VÁM DĚLAJÍ DOBŘE?

24.03.2022

Lidé se potýkají se dvěma druhy potíží a to fyzickými (něco nás bolí), anebo psychickými (necítíme se dobře, máme deprese a podobně). 

Je nutné si uvědomit, že tělo funguje jako celek a ovládá ho náš mozek, ať už se jedná o pohyby, které jsme schopni ovlivnit - chůze, běh, držení těla atd. a ty které se dějí automaticky a kupodivu i většinu z nich jste schopni také ovlivnit, ale chce to trénink - srdeční tep, dýchání, imunita. 

Co tím chci říci je, že pokud budete mít spoustu starostí ať už v práci, v rodině, nebo osobní potíže, bude velice těžké korigovat vaše tělo. A funguje to i naopak, pokud budete mít chronickou bolest zad, šíje nebo hlavy tak se to promítne do vaší nálady i vaší osobnosti. Velice důležité tedy je, najít rovnováhu mezi tělem a psychikou.

Pokud vás tedy něco trápí, ať už fyzicky, anebo psychicky, měli byste se zeptat sami sebe na 2 otázky.

Za prvé, co vaše problémy zhoršuje? Někdo bude vědět hned po čem je mu hůř a jiný bude muset chvíli pátrat a zjišťovat, ale jakmile přijdete na to, co vaše potíže zhoršuje jste na začátku cesty jak se tomu vyvarovat.

Za druhé, co vaše problémy zlepšuje, po čem se cítíte lépe? Někomu může dělat dobře procházka po lese, jinému může být lépe po nějaké sportovní aktivitě, je to naprosto individuální, ale velice důležité a pokud nevíte co vám dělá dobře, nebo si dokonce myslíte že nic, je načase najít si aktivitu, po které se budete cítit lépe.

Už jen tím, že minimalizujete situace po kterých je vám hůře a začnete častěji praktikovat věci které vám dělají lépe, rázem se začnete cítit lépe a to nejen fyzicky, ale i psychicky.

Teď si samozřejmě může někdo z vás říci, ano to je přeci jasné, to už vím dávno, ale dejte si ruku na srdce, kdo z vás se tímto jednoduchým pravidlem řídí? Kolik času věnujete aktivitám, po kterých je vám dobře?

Využijte aktuální počasí a pokud vám chybí energie, neřešte to tím, že si dáte kávu, nebo energetický nápoj, ale běžte ven, do lesa, lehněte si do trávy, klidně do půl těla a vnímejte přírodu, užívejte si slunce a klid, zaručuji vám, že tímto způsobem získáte mnohem více energie.

Lukáš Kopecký